Par mums

Latvijā ražotas kvalitatīvas rotaļlietas no dabīga koka

Lai bērni varētu rotaļāties ar drošām un attīstošām, nevis nezināmas izcelsmes un sastāva plastmasas rotaļlietām, jau septiņus gadus uzņēmums „Eco Toys Latvia” ražo kvalitatīvas koka rotaļlietas. Ģimenes uzņēmuma izveidotajā ražotnē top arī mācību līdzekļi un koka suvenīri.

No pirmās koka mājiņas līdz uzņēmumam

Ideja ražot rotaļlietas no koka uzņēmējai Pārslai Indārei radās, kad viņas dēliņam uzdāvināja saliekamu koka mājiņu, kas bija atceļojusi kā dāvana no ārzemju ceļojuma. Puikam tā ļoti patika, bet mamma, noskatījusi bērnības draugam piederošajā kokzāģētavā piemērotu materiālu, nolēma izmēģināt pagatavot līdzīgu koka mājiņu. Darbs šķīrās labi, un pašdarinātās mājiņas brīvdabas gadatirgū guva lielu pircēju atsaucību. Tas rosināja dibināt uzņēmumu, lai koka rotaļlietu izgatavošanu varētu izvērst plašāk.

Patlaban 2002. gadā dibinātais uzņēmums „Eco Toys Latvia” apvieno septiņus cilvēkus, kas nemitīgi pilnveido ražoto rotaļlietu klāstu. Pateicoties meistaru augstajai profesionalitātei, uzņēmumam ir pa spēkam izgatavot jebkuras sarežģītības suvenīrus un rotaļlietas. Pēc svaiga koka smaržojošajā ražotnē top klucīšu komplekti, piramīdas, grabulīši, vilcieniņi, aizraujošas prāta spēles... Tās ir atzinīgi novērtējuši gan bērni, gan pieaugušie. Bērniem koka rotaļlietas patīk, jo tās ir krāsainas, interesantas un patīkamas uz tausti. Vecāki dod priekšroku praktiskiem apsvērumiem: dabīgā koka spēļlietas ir veselībai nekaitīgas, izturīgas un sniedz plašas iespējas bērna iztēlei. Minēto īpašību dēļ koka rotaļlieta ir ideāla dāvana – kvalitatīva un gaumīga, turklāt ražotāji ir padomājuši arī par glītu noformējumu. Piemēram, koka klucīšu komplekti ir pieejami vai nu koka kastītē, vai lina maisiņā.

Kā rodas jaunas rotaļlietas?

Uzņēmuma mērķis ir radīt augstvērtīgas, veselībai nekaitīgas un dabai draudzīgas rotaļlietas, kas ar savu kvalitāti un cenu veiksmīgi konkurētu ar citu ražotāju piedāvājumu. Nākamais solis - iziet sertifikāciju, lai „Eco Toys Latvia” ražotās spēļlietas varētu pārdot ne tikai gadatirgos līdzās citu amatnieku darinājumiem, bet arī rotaļlietu veikalos.

Idejas jauniem darinājumiem „Eco Toys Latvia” smeļas no visas pasaules. Daudzveidīgs ir rotaļlietu piedāvājums gadatirgos Vācijā – Nirnbergā, Štutgartē, Minhenē. Ārzemju braucienos redzētais rada ierosmi, bet mēģinājumi to iedzīvināt kokā, noskatītās idejas pielāgojot materiālam, dažādojot un pilnveidojot, – pieredzi.

Citkārt jauni izstrādājumi top, kad kāds amatnieks vai uzņēmums piedāvā uzņēmumam jaunus izejmateriālus – koka ripiņas, bumbiņas, sprungulīšus, un rodas doma, kā tos sakombinēt jaukā spēļlietā. Tā „Eco Toys Latvia” pamazām „apaug” ar jauniem sadarbības partneriem. Galvenais priekšnoteikums veiksmīgai sadarbībai – kvalitāte. Būtiski arī, lai interesantu un augstvērtīgu izejmateriālu piedāvājums nāktu no pašmāju uzņēmumiem vai meistariem, lai nav jāmeklē piegādātāji ārzemēs.

Cilvēki izvēlas dabisko

Tirgus ir piesātināts ar ražojumiem no visas pasaules, kas ne vienmēr ir gana augstvērtīgi un atbilstoši cenai. Taču patērētāji šodien aizvien vairāk tiecas pēc augstas kvalitātes un dabīgām lietām, un „Eco Toys Latvia” strādā tieši šajā virzienā. Atšķirībā no daudzām importētajām spēļlietām, uzņēmuma ražotnē tapušās rotaļlietas ir rūpīgi nostrādātas, dabīgas, veselībai drošas un neizjūk pēc vienas dienas rotaļām. Koka paijas ir patīkami paņemt rokās, jo tās smaržo pēc dabīga materiāla un to virsma liekas silta.

Rotaļlietu ražošanai tiek izmantoti vietējie kokmateriāli – bērzs, ozols, osis, kļava. Mazulis rotaļādamies var droši iebāzt mutē „Eco Toys Latvia” ražoto grabuli, un vecākiem nav jāuztraucas, ka tas varētu kaitēt viņu lolojuma veselībai, jo košākie no uzņēmuma ražojumiem ir krāsoti ar sertificētām bērnu rotaļlietām paredzētām krāsām, bet jaunākā rotaļlietu izstrādājumu sērija – ar dabīgām krāsvielām. Idejas jauniem toņiem nereti pasviež pati dzīve: kurš gan nav redzējis, kādu krāsu iegūst koka karote, ar ko vārot tiek maisīts melleņu ievārījums? Patlaban uzņēmumā norit mēģinājumi dažādot dabas toņu paleti, lai galarezultātā varētu piedāvāt patērētājam labāko, ko spēj sniegt Latvijas daba un veiklas meistaru rokas. Un kas gan var būt piemērotāks bērna rotaļām par spēļlietu no koka – silta, patīkami smaržojoša, tepat Latvijā auguša?